Fullmetal Alchemist ile Simya Dolu Macera Dünyasına Katılın

Popüler bir manga olan Fullmetal Alchemist, 20. yüzyılın başlarında, kurgusal bir dünyada geçen, geçeküstü bir konuya sahiptir.

Fullmetal Alchemist'in konusu adından anlaşılabileceği gibi simya üzerinedir. Hikayenin geçtiği kurgusal dünyada simya oldukça yoğun şekilde kullanılan bir sanattır. Normalde, diğer metallerden altına dönüşüm gerçekleştirme amacıyla geliştirilen bir uğraş olan simya, Fullmetal Alchemist'in fantastik örgüsü içinde sınırsız şekilde kullanılmaktadır ve neredeyse her türlü maddeyi birbirine dönüştürebilmektedir. Hikaye içerisinde karakterlerin birçoğu daha başarılı bir simyacı olmak üzere çaba harcamaktadır.

Hikayenin ana karakterleri Edward Elric ve Alphonse Elric Amestreis ülkesinin Resembool köyünde yaşamaktadırlar. Bu kardeşlerin babası olan Hohenheim Elric çok yetenekli bir simyacıdır ve çocukları çok küçükken evi terk etmiştir. Babaları evi terk ettikten yıllar sonra kardeşler, anneleri olan Trisha Elric'i de bir hastalık sonucu kaybetmişlerdir.

Edward ve Alphonse, kendilerini eğitecek bir simyacı bulana dek, arkadaşları Winry ile büyükkanesinin yanında kalmaya başlarlar. Uzun süre simya çalıştıktan sonra, babalarının notlarına ulaşırlar ve orada buldukları bir teknik ile, annelerini yeniden canlandırma isteğine kapılarak evlerine geri dönerler. Bu çabaları sonucunda başarısız olurlar ve Edward bir bacaığını, Alphonse ise tüm bedenini kaybeder. Bu noktada karakterlerin doğuşu tamamlanmıştır. Edward'a bir metalden bir bacak yapılır, Alphonse ise, Edward'ın bir kolunu vermesi karşılığında kardeşinin bedenini bir zırha sıkıştırmayı başarır.

Tüm bu gelişmelerden sonra, sadece başarılı simyacıların erişebileceği nokta olan Devlet Simyacılığı için çalışmaya başlayan Edward bir zaman sonra bunu başararak, özel ismi olan Fullmetal ile hayatına devam eder.

Hikayenin bundan sonraki kısmında ise kardeşler acı dolu bir yolda ilerlemeye başlarlar. Babalarını aramak için uzun soluklu bir yolca çıkan kardeşler edindikleri özel bir taş ile bir çok özelliğe sahip olurlar ve bunları kullanarak macera dolu yollarına devam ederler.

İçeride Tüm Makaleyi Gör

Fullmetal Alchemist Manga İncelemesi

Fullmetal Alchemist, simya bilimini aşmış bir şekilde, kurgusal bir dünyanın heyecanı içinde ele alarak okuyuculara sürükleyici bir deneyim sunuyor.

The One Manga İncelemesi

Moda dünyası ile ilgilenenlerin özellikle seveceği The One'da Nicky Lele'nin aşk hayatı ve kariyeri sürükleyici bir anlatımla ele alınıyor.