Manga Filmleri - Manga Romanlarının Sinema ve TV Versiyonları

Japonca çizgi roman anlamına gelen manga sözcüğü bu türün doğuşuyla birlikte kullanılmaya başlamıştır. Başlarda çizgi romanlar ve kitaplarla yayılan manga kültürü popülerleştikten sonra oyunlar, filmler gibi farklı alanlarda da yaşatılmaktadır. Çok farklı türde eserlere sahip olan manga kültüründe, artık filmler de önemli bir yere sahiptir.

Filmi çekilen birçok manga eseri vardır. Bunun yanında çizgi filmler de mangalar için önemli bir yere sahiptir. Gerçek oyuncularla canlandırılması imkansız olan manga karakterleri ve dünyaları çizgi ve animasyon karakterler ile canlandırılmaktadır.

Roman ve dergilerden sonra ilk olarak çizgi filmlerle ekranda kendine yer bulan manga, animasyonlar ve manga sineması ile ekrandaki yerini güçlendirmiştir.

Hep okuduğunuz ve çizimlerine bakmaya alıştığınız karakterlerin hareketli birer görüntüsünü görmek ve anime tekniğine tamamen sadık kalınarak hazırlanmış filmlerini izlemek benzersiz bir deneyimdir. İzlemekten çok keyif alacağınız ve benzerisz deneyim yaşayacağınız filmleri birçok farklı platformda izleyebilirsiniz.

Manga filmleri en az çizgi romanları ve kitapları kadar ilgi görmektedir. Bu filmler, öyle bir noktaya gelmişlerdir ki çizgi romanları okumayan kişiler tarafından bile çok sevilmektedirler.

İçeride Tüm Makaleyi Gör

Fullmetal Alchemist Manga İncelemesi

Fullmetal Alchemist, simya bilimini aşmış bir şekilde, kurgusal bir dünyanın heyecanı içinde ele alarak okuyuculara sürükleyici bir deneyim sunuyor.

The One Manga İncelemesi

Moda dünyası ile ilgilenenlerin özellikle seveceği The One'da Nicky Lele'nin aşk hayatı ve kariyeri sürükleyici bir anlatımla ele alınıyor.