Manga Karakterleri Büyüleyici Bir Dünyada Yaratıldılar

Manga kültürünün bu kadar sürükleyici olmasının bir nedeni de, her biri çok orijinal ve benzersiz kişiliğe sahip olan manga karakterleridir. Çizimlerin çok zor olduğu anime tekniği ile hazırlanan karakterlerin kişilikleri ve ruhsal yapıları çok küçük detaylarla okuyuculara yansıtılmaktadır.

Manga karakterleri birçok çizgi filmde bulunan "kendiyle özleştirme" tekniğinden çok kişilerde merak uyandırma üzerine kuruludur. Her okuduğunuz karede daha farklı bir özelliğini keşfedebileceğiniz karakterler bu türdeki çizgi romanların başarısını getiren en önemli unsurlardandır.

Manga karakterleri denince akla gelen birçok figür olacaktır. Fiziksel güç söz konusu olduğunda, hayranlarına göre Dragon Ball adındaki manga Goku'nun gücüyle ünlenmiştir. Bunun yanında One Piece severler de Beyaz Sakal'ın (Edward Newgate) rahat tavırlarını ve alkolle barışık halini çok karakteristik bulmaktadırlar. Bleach Kurosaki Ichigo da gerek tarzıyla gerek güçlü yapısıyla karakterlerin başını çekmektedir.

Manga kültürüne bu derece etki eden karakterler aslında birebirlerinden de etkilenmektedir. Sezonlar sonrasında yeni bölümler ve seriler ile doğan manga dizilerinde karakterler çok farklı şekillerde yazılmış çizilmiş ve her seferinde daha da güçlenmişlerdir.

Manga karakterlerinin hayranları o kadar çoktur ki pop yıldızlarını bile geçmektedirler.

İçeride Tüm Makaleyi Gör

Fullmetal Alchemist Manga İncelemesi

Fullmetal Alchemist, simya bilimini aşmış bir şekilde, kurgusal bir dünyanın heyecanı içinde ele alarak okuyuculara sürükleyici bir deneyim sunuyor.

The One Manga İncelemesi

Moda dünyası ile ilgilenenlerin özellikle seveceği The One'da Nicky Lele'nin aşk hayatı ve kariyeri sürükleyici bir anlatımla ele alınıyor.