Manga Oyunları - Sevilen Eserlerin Oyunları Eğlendiriyor

Japon kültürünün tüm dünyaya yaydığı çizgi roman manga, oyunları ile de insanların ilgisini çekmeye devam ediyor. Dünyanın her yerinde her yaştan insanın ilgisini çeken ve bağımlılık yaratan manga kültürünün bir parçası olan oyunlar ile eğlence anlayışlarına da yepyeni bir boyut geldi.

Online ve online olmayan birçok platformda oynanan manga oyunları severlerin ilgisini çekiyor. En sevilen manga dizilerinin oyun versiyonları oynayanlara en sevdikleri hikayelerin içinde yer alma ve sevdikleri karakterleri yönetme imkanı sunuyor.

Tüm dünyada çok popüler olan Pokemon oyunu, manga oyunlarına verilebilecek bir örnektir. Çok farklı türlerde birçok oyunu bulunan Pokemon serisinde dizide yer alan karakterler canlandırılarak Pokemon dövüşlerine girilir. Daha fazla Pokemon biriktiren oyuncu daha başarılı olur.

Pokemon haricinde de Death Note, Goku gibi popüler manga dizilerinin oyunları mevcuttur. En sevilen oyun türlerinde hazırlanan bu oyunlar, manga ya da oyun severler tarafından son derece yoğun ilgiyle oynanır.

Manga oyunlarından keyif almak ve eğlenmek için manga kültürüne hakim olmanız ya da sevmeniz gerekmez. Manga kültüüryle ilgili fakat tamamen bağımsız olan bu oyunlar ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

İçeride Tüm Makaleyi Gör

Fullmetal Alchemist Manga İncelemesi

Fullmetal Alchemist, simya bilimini aşmış bir şekilde, kurgusal bir dünyanın heyecanı içinde ele alarak okuyuculara sürükleyici bir deneyim sunuyor.

The One Manga İncelemesi

Moda dünyası ile ilgilenenlerin özellikle seveceği The One'da Nicky Lele'nin aşk hayatı ve kariyeri sürükleyici bir anlatımla ele alınıyor.