Moda Dünyası ve Nicky Lele The One Hikayesi ile Eğlendiriyor

Tayvanlı bir yazar olan Nicky Lele'nin yazarlığını yaptığı The One'da, Cane Lele adlı bir genç kızın, mankenlik kariyeri konu alınıyor.

Maceralı bir hayata sahip olan Nicky Lele, çok yakışıklı ikiz kardeşler ile ilgilenmektedir. Manganın sürekleyici hikayesinde bu ikizler o kadar popüler olmuştur ki, bazen baş karakter olan Lele'den bile daha çok görünmektedirler.

Genelde mangalarda bulunan felsefi fikirler ve öğretici teknikler yerine The One'da mizahi bir konsept hakim. Lele karakteri 'şapşal' denebilecek bir karaktere sahip ve yaptığı sakarlıklaklarla okuyucuları eğlendirmeyi başarıyor. Bunun yanında kariyerinde çok başarılı olan Lele, bu özelliği ile de takdir toplamayı başarıyor.

İkizlerden biri olan Eros karakteri de tipik bir manga karakteri olarak, sert, güçlü, sinirli ve karizmatik bir yapıya sahip. Sıklıkla Lele'nin başını türlü aksaklıklardan kurtarmayı başarıyor. Aslında duygusal bir karakter olan Eros, iyi niyetli ve olumlu bir kişiliğe sahip.

Genel olarak Lele'nin kariyeri ve ikizlerle yaşadığı aşkı konu alan eseri okumak oldukça akıcı ve okuyucuyu çok yormadan keyif veriyor. Küçük mizahi unsurların ötesinde daha çok kadın okuyuculara hitap edecek türde bir duygusallığa sahip olan The One, özellikle moda dünyası ile ilgili olan genç kızların çok ilgisini çekebilir. Sık sık tarzını değiştiren Lele'nin giyimi oldukça özenli olarak tasarlanan kurgu ürünlerinden oluşuyor.

Çizimler açısından ele alınacak olursa The One, kesinlikle sınıfı geçmeyi başarıyor. Lele'nin güzelliği ve giyimi oldukça başarılı ve cazip bir şekilde resmedilmiş. Bunun yanında her karakterin kendine özgü ve detaylı çizimleri, manga severlerin çizimleri uzun süre incelemesine sebep olabilecek cinsten.

The One okuyacak hafif bir şeyler arayan mangacılar için iyi bir seçim olabilir. Ağır bir konuya sahip değil ve okuyucuyu yüzeysel bir şekilde eğlendirmeyi çok iyi başarıyor.

İçeride Tüm Makaleyi Gör

Fullmetal Alchemist Manga İncelemesi

Fullmetal Alchemist, simya bilimini aşmış bir şekilde, kurgusal bir dünyanın heyecanı içinde ele alarak okuyuculara sürükleyici bir deneyim sunuyor.

The One Manga İncelemesi

Moda dünyası ile ilgilenenlerin özellikle seveceği The One'da Nicky Lele'nin aşk hayatı ve kariyeri sürükleyici bir anlatımla ele alınıyor.